Motivasyonla Gel

Yeni yıl planlarına neler oldu? Son 6 ay…

Yılın bitimine sadece 6 ay kaldı. Bunu seni streslendirmek için değil, gerçekleştirmek istediklerini hayata geçirebilmek adına harekete geçmen için yazıyorum. Yılın bitimine 6 ayın kalması seni paniklendirmesin aksine, bunu bir fırsat olarak da görebilirsin. Yılbaşında bir hedef koyduysan şimdi adım atmanın tam zamanı! Şimdi sakin ol, 6 aylık bir plan hazırla ve hedeflerine ulaşmanın tadını çıkar.

Ne istediğine karar ver
Yılbaşında belki de onlarca hedef koydun. Şimdi önceliklerini belirleme zamanı! Yılın kalan 6 ayında nelere ulaşmak, neleri elde etmek istiyorsun? Belki de koyduğun hedefler için yeni yılın ilk gününden bu yana çalışıyorsun, bu güzel. Şimdi ise 31 Aralık 2019’a kadar kendine ne söylemek istediğine karar ver. Neyi başarmış olmak sana gurur verir? Tüm hedeflerini gerçekleştiremeyeceğini düşünmek mi istiyorsun yoksa gerçekten ne istediğine karar verip ona odaklanmak mı? Seçim senin.

Süreci düzenle
Günlük rutinlerine bir bak. Günün her saatini hayatını daha da kolaylaştımak adına güncelleyebilir, yenileyebilirsin. Sabahları daha erken kalkabilir, spora başlayabilir, beslenme düzenini değiştirebilir, kendine daha fazla zaman ayırabilirsin.

Her pazartesi neden kötü bir ruh halinde haftaya başladığını merak ediyorsan hafta sonları ve pazartesi günü yaptığın her şeyi yazarak nelerin ruh halini etkilediğini görebilir, sana iyi gelmeyen rutinleri iyileştirebilir ya da tamamen hayatından çıkarabilirsin. Aslında burada odaklanman gereken asıl mevzu günlük rutinlerin. Her gün nelere zaman harcıyorsun? Yaz, gözlemle, yenile…

Mutluluk listesi hazırla
Uzun vadeli hedefler güzeldir ancak kısa vadede motivasyonunu artıracak, ruhunu yenileyecek hedefler koymanın tadı da bambaşkadır. Kendine bir mutluluk listesi hazırla. Seyahate gitmek istiyorsan zaman, mekan ve bütçe konusunda sana en uygun olanını planla ve listene bir tik at. Mazeretleri bir kenara bırak ve isteklerini gerçekleştirmek için harekete geç.

Yılın kalan 6 ayında yapman gereken çok basit; elinden gelenin en iyisini yap ve hayallerini yaşa.

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.