Motivasyonla Gel

Stresi önlemek için 5 basit ipucu

Gün içerisinde hepimiz çeşitli nedenlerden dolayı strese maruz kalıyoruz. Ancak stresi yönetmek de, bunu önlemek de sandığımızdan çok daha kolay. Aşağıda sıraladığım stresi önlemek için 5 basit ipucu sana iyi gelecek.

Rutinini değiştir
Monotonluğunu kırıp, her zamanki rutininde ufak değişiklikler yapmayı dene. En basit başlangıçla eve başka bir yoldan yürüyebilirsin. Ne kadar küçük olursa olsun, yeni bir şey yapma deneyiminin tadını çıkar.

Her şeyi basitleştir
Market alışverişinden, satın aldığın kitaplara kadar her şeyi basitleştir. Satın alımlarını, abonelik hizmetlerini ve daha fazlasını basitleştirerek hem mali durumunu hafifletmiş hem de onun verdiği stresi azaltmış olursun.

Motivasyon konuşmalarına yer aç
Sabah güne başlarken ve akşam yatmadan önce ilham ve motivasyon veren Podcastlere, Ted konuşmalarına veya kitaplara hayatında yer aç.  Her gün minimum 15 dakika ile yenilenmene yardımcı olabilir, stresini kontrol altına alabilirsin.

1 dakika gözlerini kapa
Stresli bir gün geçiriyor ve giderek enerjin düşüyorsa tüm dış seslerden uzaklaşacağın bir yere geç, 1 dakika gözlerini kapa, derin nefes alıp ver. Nefesini, göğüs kafesinin hareketini, yaşadığının anı fark et!

Fişi çek! 
Sosyal medyanın stres seviyesini artırdığını biliyor musun? Gün içinde çok fazla sosyal medyaya zaman ayırıyorsan, zihinsel ve fiziksel sağlığın için günde 1 saat sosyal medyadan uzak kal.

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.