Oku - İzle - Dinle

Şehirde ne var? Ağustos 2017 ücretsiz etkinlikler

İstanbul’da sadece ücretli etkinliler olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun. Konserden sergiye, Ağutos ayı boyunce keyifle sosyalleşebileceğin, harikulade etkinlikler seni bekliyor. Ağustos ayı boyunca gidebileceğin ücretsiz etkinlikler senin için geliyor. Tadını çıkar 😉

Türk Telekom Prime Müşterileri için Watergarden’da Açıkhava Sinema Keyfi

Watergarden ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, Türk Telekom Prime’lı sinemaseverler, 2017 yılının en başarılı filmlerini, Ağustos ve Eylül ayları boyunca Ataşehir’deki alışveriş ve eğlence merkezi Watergarden İstanbul’da, yıldızların altında izleme fırsatı elde edecekler.

17 Ağustos 2017: Mısır Tanrıları

24 Ağustos 2017: La La Land

29 Ağustos 2017: John Wick: Chapter 2

07 Eylül 2017: Patron Bebek

14 Eylül 2017: Olanlar Oldu

Bomontiada’da bu hafta

TV+ ile Açık Havada Başka Sinema

Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanan On Body and Soul, uyumanın ve uyanıklığın, zihnin ve cismin ikiliği üzerine, alışılmamış bir aşk hikayesini anlatıyor. Usta Macar yönetmen Ildiko Enyedi’nin 18 yıl aradan sonra çektiği ilk film, TV+ ile Açık Havada Başka Sinema kapsamında 16 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21.30’da bomontiada avluda gösteriliyor.

Avluda Caz 

Jon Larsen’ın “dünyadaki yeni nesil gypsy caz müzisyenlerinin en özgünlerinden biri” olarak tanımladığı Kaan Mete, Kaan Mete Gipsy Trio, Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaşan Sibel Köse’yle birlikte 18 Ağustos Cumaakşamı saat 20.30’da Avluda Caz kapsamında bomontiada’da.

Emaar Square Mall’da sımsıcak yaz konserleri

 

İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getirmeye devam ediyor. Emaar Square Mall, İstanbul Shopping Fest kapsamında gerçekleştirilen Deniz Tekin konserinin ardından, 26 Ağustos tarihine kadar cumartesi akşamları gençlerin sevdiği şarkıcı ve grupları ağırlayacak.

26 Ağustos’a kadar her cumartesi saat 19.00’da ücretsiz ve tüm Emaar Square Mall ziyaretçilerine açık olarak gerçekleştirilecek konserler kapsamında; Can Gox ve Güliz Ayla, The Square’de kurulacak sahnede yer alacak.

19 Ağustos – Can Gox

26 Ağustos – Güliz Ayla

Pera Eğitim, Çocukların Hayallerindeki Dünyayı Renkli Bir Sergiye Dönüştürüyor “Yaz Yaz Yaz”

Pera Müzesi, Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho sergilerinden ilhamla hazırlanan yaz atölyelerine katılan çocuk ve gençlerin yaratıcı dünyasını “Yaz Yaz Yaz” adlı sergiyle bir araya getiriyor. 4-17 yaş arasındaki atölye katılımcılarının üretimlerini içeren sergi, 1 Ağustos – 17 Eylül tarihleri arasında Pera Eğitim Atölyesi’ni renklendiriyor!

Pera Müzesi 4-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında çocuk ve gençlere yönelik düzenlenen farklı ve eğlenceli atölyelerinde üretilen eserleri “Yaz Yaz Yaz” adlı sergisiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Pera Eğitim tarafından Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sanchosergilerinden esinle hazırlanan atölyelerde ortaya çıkan üretimler, özellikle doğa ve kitap temalarına odaklanıyor.

Pera Eğitim Atölyesi’nde düzenlenen sergi 17 Eylül’e kadar ücretsiz ziyaret edilebilir.

Görme Biçimleri

John Berger’ın 1972’de yayımladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri kabul edilen Görme Biçimleri adlı kitabından yola çıkan sergi, sanatçıların dünyayı algılayışımızı yeniden şekillendirmek üzere formdan yola çıkarak stratejileri araştırıyor. Görme Biçimleri çoğu Türkiye’de ilk kez sergilenecek 33 sanatçının yapıtlarını biraraya getiriyor. Sergi MÖ 1.000’den günümüze geniş bir döneme yayılan 70 yapıta ev sahipliği yapıyor ve resim, heykel ve fotoğraftan ses, film yerleştirmeye çeşitli mecralara uzanıyor.

Açılış saatleri:

Salı–Perşembe 11:00–19:00 

Cuma–Pazar 12:00–20:00 

pe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.