Rutinler

Sağlıklı ve parlak: Doğal balkabağı maskesi

Biz kadınlar cildimize yüz maskeleri uygulamaya bayılıyor hatta hayatımıza keyifli bir rutin olarak eklemeye bayılıyoruz. Bir yüz maskesi, gün içinde yaşadığın stresi, cildindeki yorgunluğu 15-20 dakikada alabilir ancak eğer tek kullanımlık yüz maskesi takıntın varsa, bu durum bütçeni de ufaktan etkilemeye başlayacak demektir. Evde kendi doğal maskeni yaparak hem bütçeni hem zararlı kimyasallardan uzak kalarak cildini iyileştirebilirsin. Şimdi vereceğim balkabağı yüz maskesi tarifi, cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacak. Uyarı; hassas bir cilde sahipsen bu maske cildinde hafif yanmaya sebep olabilir.

 

NELERE İHTİYACIMIZ VAR?

  • ¼ fincan kabak püresi
  • ¼ fincan yulaf
  • 1/2 çay kaşığı tarçın
  • 2 çay kaşığı çiğ bal

NASIL YAPIYORUZ?

Yulafları toz haline gelene kadar öğüt. Öğüttüğün yulaf tozlarını kabak püresi ile karıştır. Toz tarçını ekle ve karıştırmaya devam et. Son olarak balı da ekledikten sonra macun kıvamını alana kadar karıştır.

NASIL UYGULAYALIM?

Temiz cilde bir fırça ya da parmak uçlarınla maskeyi uygula. 5-10 dakika bekle.(Cildin hassas ise bu süreyi azaltabilirsin) Yüzünü sadece su ile durula ve en sevdiğin nemlendiriciyi uygula.

* Hazırladığın maske arttıysa 24 saat buzdolabında kapalı bir kapta saklayıp, bir kez daha kullanabilirsin.

 

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.