Kişisel Dönüşüm

Ruhunda çiçekler açar: Enerji temizlemenin yolu 8 yolu

Bahar tüm güzelliği ile karşında. Önünde yenilenmeyi bekleyen ışıltılı günler seni bekliyor. Peki sen bu bahar enerjini yenilemek için ne yapacaksın? Henüz nereden başlayacağını bilmiyorsan, ruhunda, bedeninde ve zihninde çiçek açtıracak bir enerji temizleme rutinine başlıyoruz. Enerji temizlemenin yolu 8 yolu.

Fiziksel alanı iyileştir

Fiziksel çevreni rahat ve iyi kılmak ruhsal açıdan senin daha iyi hissetmene yardımcı olacak. Ruhuna iyi gelmeyen şeylerden kurtul, kırılan, hasar gören objeleri at, kuruya çiçeklerin yerini taze çiçeklere bırak ve enerjini hafifletmek için ilk adımı at.

Dışarıya çık

Bahar demek temiz hava demek, kapalı mekanlardan çıkıp, açık havada bol bol bol vakit geçirmek demek. Bir ilkbahar çiçeği olarak enerjinin solmaması için yakın arkadaşlarını ara ve bol sohbetli planlar organize et.

Düşüncelerini temizle

İyi bir bahar temizliğinin yolu hiç şüphesiz arınmış bir zihinden geçer. Kalıplardan çık, rutini kır, zihnini karıştıran negatif düşüncelere arkadan el salla ve yeni mevsimle beraber yeni düşüncelere, seni mutlu edenlere  zihninde yer aç.

Enerji temizliği

Evde ya da ofiste fiziksel çevrende oluşan negatif enerjiyi düzenli olarak her hafta temizle. Bunu için Adaçayı tütsüleri ve aromaterapi spreylerinden yardım alabilirsin. Hatta Adaçayı tütsüsünü yaktıktan sonra  “Bu bölgeye taze enerjileri davet ediyorum” veya “Bu evde sevgi, bolluk, bereket ve barış yaşasın” gibi olumlamalar yapabilir, kendini daha iyi, mutlu ve hafif hissedebilirsin.

Doğada zaman geçir

Bahar enerjisini yenilemenin, temizlemenin en iyi yolu hiç şüphesiz doğada vakit geçirmek. Parklarda, bahçelerde, sahilde daha fazla zaman geçirmeye özen göster.

Sağlıklı bir rutin edin

Yeni sezona yeni rutinler eklemeye ne dersin? Enerjini tazelemek, kendini daha güçlü ve iyi hissetmek için uyku saatlerini düzenleyebilir, yoga ya da meditasyona başlayabilir, bir yürüyüş rutini ekleyebilirsin.

Risk al

Bu bahar uzun zamandır hayalini kurduğun bir şey için adım at, gerekirse risk al. Bahar ayı yeni bir başlangıç, doğanın yeniden doğduğu bir zaman. Yeniden doğ ve hayallerini gerçekleştirmek için hareket geç.

Kendini affet

Bunu okuduğunda aklına ilk ne geldi? Hala kendini yargıladığın, utanç ya da pişmanlık duyduğun bir duygu var mı? Sana zarar veren bu duygulardan ders alabildin mi? Belki de tüm bu yaşananlar içerisinde öğrenmen gereken tek şey kendini affetmektir. Bu bahar kendine bir günlük tut. Tüm pişmanlıklarını ve bu yaşadıklarının daha iyi olması için nasıl değiştirirdin yaz. Ardından yazdığın kağıdı yırtarak katla ve güvenli bir yere göm. Bu sembolik ritüelden sonra daha güçlü adımlarla ilerleyeceğine dair kendine söz ver.

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.