Uncategorized

Ona küçük tatlı zoomlar yapın: Şile-Ağva

Bizim hikayemiz Şile – Ağva yollarında başladı. Blog’un ilk yazısı da hiç şüphesiz başladığı yerde olmalıydı. Mevsimlerden bahar, aylardan nisan… Hava biraz serin ama sevmek için çok nedenimiz vardı… Keyfili bir hafta sonu kaçamağı yapmak, yoğun iş temposundan rutinleşen hayatımıza biraz renk katmak için ne yapsak diye düşünürken, Özge’nin bizi haberdar etmesiyle fotoğraf ekibiyle rengarenk bir gün geçirdik.

Rengarenk derken lafta olduğunu sanmayın, 08:30 kalkışıyla başlayan kahkahalar akşam 21:00 sularında son buldu. Deneyimleyebileceğimiz en özel anları yaşadık, yeni insanlar tanıdık, bazen şaşırdık. Ama en çok da güldük.  3 arkadaş 08:30 Kozyatağı hareketiyle yola çıktık.Gideceğimiz fotoğraf ekibiyle daha önce hiç birlikte bir çekim yapmamış olmamız kafamızda soru işaretleri yaratmadı değil ama nereden bilebilirdik bu kadar keyifli bir gün geçireceğimizi?  Nasıl bir gün geçireceğimizi düşünerken ilk adımı Şile’ye attık. Daha önce hiç tanımadığımız iki tatlı çiftin masasında, mükellef bir kahvaltıya tıka basa, ısrar kıyamet bizi bir şeyler ikram ederken bulduk kendimizi. Kahvaltı faslından sonra Şile’yi arşınlamaya başladık…
 
Tüm yollar, tüm yokuşlar bizimdi. ee tabii manzaralar da.

Bu konsepte bir de fener lazımdı. Buraya da bir deniz feneri bırakalım. Ruhumuz aydınlanır belki..
Ooo papatya, yüzümün haline bak… Papatya önemli, tabii ki onları da atlayamazdık.

Merhaba Ağva, biraz serin misin? Bir tutam güneş olsaydı eminim daha daha çok kare çekerdik. Hava koşullarına rağmen arşiv sağlam.

Buraya adım atar atmaz Issız Adam’ın kareleri canlandı gözümüzde. Bize yakışan da filmi yaşatmaktı. Biz de çektik.  :)))
Ve tabii ki asli görevimizdi kahve içmek.

 Bana Bunlarla Gel Ağva’dan bildirdi, çokça da güldü, eğlendi.

Şile’de Ağva’da ne yapılır/ ne yenir?

  • Şile ve Ağva yakınlarında olanlar günü birlik gidebileceği gibi, Ağva’da butik oteller bölgesinde kafanızı dinlemek için sakin bir tatil yapabilirsiniz.
  • Özellikle İlkbahar ve Sonbahar’da ziyaret ettiğinizde sessizliğine hayran kalacağınız bu yerde bol bol nehir, yemek, keyif üçlüsünden faydalanabilirsiniz.
  • Ağva’da ne yenir? derseniz, nehir boyunca sıralanmış balıkçılardan birinde mevsimine göre alabalık hamsi, lüfer, tekir balıklarını tercih edebilirsiniz.
  • Sabah kahvaltı için yolunuz oralara düşerse de Göksu Nehri kıyısında yer alan Gizlibahçe’nin bol çeşitli kahvaltısıya güne başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.