Öz- Bakım

Olumsuz Bir Durumda Pozitif Kalmana Yardımcı Olacak 3 İpucu!

Her durumda pozitif kalabilenlerden misin yoksa tam tersi mi? Pozitif kalma konusunda başarısız olanlardansan üzülme, zira senin işini ve hayatını kolaylaştıracak süper basit ipuçları ile geldim.

Olumsuz bir durumla karşılaşmak yaşamın bir parçası ve burada mühim olan onunla mücadele edecek ruh ve zihne sahip olmak. Çevren olumsuz insanlarla çevriliyse, zihnin devamlı negatife odaklanmayı seçiyorsa hayatında bir parıltı yaratmak için pozitif olanı kucaklamak gerekiyor demektir.

Yaşamın iyi yanlarını görmek ruhuna, zihnine ve bedenine iyi gelecek. Güven bana ☺

Mutlu playlistler candır

Ruh halinin kötüye gittiğini hissettiğin an tak kulaklıklarını, sana iyi gelen pozitif şarkıları dinle, dans et, enerjini yenile. Benim pozitif şarkı listeme ulaşmak istersen şuradan ulaşabilirsin.

Olumsuz düşüncelerini yaz

Duygularını içine atmak, pozitif zihin için en tehlikeli alışkanlıklardan bir tanesi. Zihnini tazelemek, olumsuz düşüncelerden kurtulmak istiyorsan yazmanın gücünden faydalanabilirsin. Bunun için kendine bir defter edinip, kendini her kötü hissettiğinde, sana iyi gelmeyen durumları ve anları yazarak serbest bırakabilirsin.

 

Sana iyi gelecek 3 güzel şey yap

Gün içinde kendine iyi gelecek şeyler yapmak her zaman ruhunu şifalandıracak. En çok şikayet ettiğimiz durumlardan birisi de “kendime zaman ayıramıyorum” cümlesiyken haydi gel bu fikri birlikte çürütelim! Her gün ruhuna, zihnine, bedenine iyi gelecek 3 keyifli şeyi rutinine ekleyeceğine söz ver. Negatif bir ruh haline büründüğünde ise o duyguda uzun süre kalmamak için kendini bu keyifli şeylerle ödüllendirmekten sakın korkma.

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/