Mutlulukla Gel

Mutluluk Bulaşıcıdır: Hemen Atabileceğin 10 Kolay Ve Nazik Adım

Nazik ve şefkatlı davranmak kıymetlidir. Özellikle de tasarlanmadan yapılan nezaket dolu davranışlar… Birisine farkında olmadan incelik yapmak hem seni hem de karşı tarafın gününü sandığından çok daha kolay iyileştirebilir.

Çevrendeki insanların nasıl bir gün geçirdiğini tahmin etmek zor, ama onun gününü yükseltmek çok kolay. Çünkü mutluluk bulaşıcıdır. 🙂

  1. Haydi gel, bugün küçük, şefkat ve nezaket dolu bir şeyler yapalım ve birinin iyi bir gün geçirmesine yardımcı olalım.
  2. Bugün bir arkadaşına kahve ısmarlamaya ne dersin? Birini şaşırtmak, küçük ve keyifli bir incelik yapmak hem senin hem de onun günün iyi geçmesi için kolay bir adım olacak.
  3. İlham veren bir alıntı ya da tebessüm ettiren bir görsel… Hangisini seçersen sen, bir arkadaşınla bunu paylaş ve güne iyi bir başlangıç yapmasına yardımcı ol.
  4. İş ya da okul arkadaşının masasına güzel bir not bırakmaya ne dersin? “Seninle çalışmayı seviyorum” yaz mesela. Güzel bir gün olacak.
  5. Kabul edelim, artık faturalar dışında kolay kolay posta almıyoruz. O halde sen birine kart atarak bu eski ve tatlı geleneği devam ettirmeye ne dersin? Gerçek bir #tbt!
  6. Uzun zamandır görmediğin ya da aram konusunda ihmal ettiğin bir aile üyesi kesinlikle vardır. İşte bugün onu aramanın, “nasılsın?” diye sormanın tam zamanı!
  7. Oda ya da ev arkadaşının ev işlerinden birine yardım etmeye ne dersin? Biraz olsun yükünü hafifletmek, destek vermek ikinize de iyi gelecek.
  8.  Pozitif başlangıç her zaman şahanedir! O halde arkadaşına . “Günaydın! Umarım harika bir gün geçirirsin” diye mesaj atmanın tam zamanı!
  9. Gittiğin mekanlarda bahşiş bırakma huyun var mı? Yoksa edinmenin tam zamanı.
  10. Gün boyu nereye giderken git arkandan  gelen kişi için kapıyı açık tut. İnan bu küçük jest, hiç tanımadığın birinin tebessüm etmesini sağlayacak.

BONUS: Birilerine karşı nazik olabiliyorsan, kendine karşı da nazik olmayı hak ediyorsun demektir. Her zaman iyi hissetmek istiyorsan kendine karşı nazik davran. Geçmişte yaptığın bir hatayı affet ve her daim yapabileceğinin en iyisini yaptığını hatırlat.

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.