Meditasyon

Meditasyonu daha etkili hale getiren 3 uçucu yağ

Düzenli olarak meditasyon yapmak; stres, kaygı ve olumsuz duyguların azalmasına yardımcı oluyor. Uçucu yağlar ile birlikte yapılan meditasyonlar ise; koku alma duyusunun beynin duygusal kısmına doğrudan bağlı olduğu için; meyve, sebze özütlerini  aldığımız kokular tedavi edici özelliğe sahip olabiliyor. Dolayısıyla tek bir damla yağ, stresini azaltmaya, sakinleşmeye katkı sağlıyor.

Meditasyon yaparken uçucu yağı nasıl kullanmak gerekeceğini bilmiyorsan avuçlarına birkaç damla damlatabilir, bileklerine sürebilir veya boynuna uygulayabilirsin.

İşte meditasyonu daha etkili hale getiren 3 uçucu yağ;

Lavanta yağı

Lavanta yağı, meditasyonun en başında kullandığın zaman bedenin ve zihnin daha rahat bir duruma gelmesine yardımcı oluyor. Hafif ama güçlü bir kokuya sahip olan lavanta yağı, yatıştırıcı bir özelliğe sahip.

Limon yağı

Odaklanma konusunda problem yaşıyorsan, taze narenciye kokuları sana iyi gelecek. Meditasyon yaparken bazen ana odaklanmak zorlaşabiliyor ya da zihinde bambaşka duygular dolanabiliyor. İşte tam da bu noktada limon yağı devreye girerek zihni dinç ve odaklanma konusunda güçlü tutuyor.

Nane yağı

Özellikle meditasyon sonrası tercih edilen nane yağı, meditasyon deneyimi sonrası zihni, bedeni uyandırma konusunda yardımcı oluyor, tazelenmiş ve ferahlamış bir his veriyor.

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.