Mutlulukla Gel

Komorebi Nedir? | Karanlıkları Aydınlatan Sihirli Kelime – Komorebi Meditasyonu

Japonca bir kelime olan Komorebi, güneş ışınlarının ağaçlar arasından süzülüp yarattığı alacalı ışık hüzmeleri anlamına geliyor. Peki bugün bu kelimeyi biliyor olmak ne işimize yarayacak?  Eğer bu kelimenin altında yatan duyguları fark edebilirseniz yaşamınıza uyguladığınızda size öğreteceği pek çok şeyi keşfedebilirsiniz.

Hayatımızda kendimizi gölgede kaldığımızı hissettiğimiz zamanlar olabilir. Belki zihinsel açıdan kendimizi iyi hissetmediğimiz, acı çektiğimiz, hayal kırıklığına uğradığımız o zamanlar…

Bu süreci kötümser bir şekilde ele almak yerine, ne olduğunu görebiliriz: acı ve keder  hayatın en özel anları ve geçici bir duygu durumu. Elbette bazılarımız bunu nispeten daha kolay atlatacak, bazılarımız ise dik bir dağa tırmanıyor gibi hissedecek. Çünkü hepimiz farklıyız. Hepimizin hisleri dolayısıyla yolları ve yolcuklarıları da farklı.

Komorebi meditasyonu

Rahat edebileceğiniz bir yere yerleşin, bulunduğunuz alanı mumlarla ve tütsülerle keyiflendirmekten çekinmeyin.

Gözlerinizi kapatın ve burnunuzdan derin bir nefes alın ve ağzınızdan nefesi verin. Bunu üç kez tekrar edin.

Kendinizi ormandaki bir yolda hayal edin. Esen hafif bir esintiyi, etrafınızdaki o minik ışık hüzmelerini fark edin.

Nefesinizi biraz daha derine alın ve ışık ve gölgenin hareketine odaklanın.

Aklınıza başka düşünceler gelirse, hafif esintinin onları uzaklaştırmasına izin verin ve dikkatinizi ışığa yeniden odaklayın.

Yavaşça gözlerinizi açın ve bu ormana istediğiniz zaman geri dönebileceğinizi unutmayın.

Komorebi nedir, günlük yaşam rutini haline nasıl gelir, meditasyonu nasıl uygulanır ve manifestosu nelerdir? Yanıtı videoda..

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/