Motivasyonla Gel

Kendine yaptığın 5 kötü alışkanlık

Belki de iş ya da özel hayatında kendini başarısız hissetmenin çözümü sandığın kadar zor değildir. Kendine yaptığın 5 kötü alışkanlık, hayatını, gücünü ve yeteneklerini fark etmene yardımcı olacak.

Kendine zaman ayırmıyorsun
Ofisi eve taşıyor, kendin için zaman ayırmıyorsun. Koltukta yayılarak sosyal medya gezmenin kendine ayırdığın bir zaman olarak düşünüyor ancak gerçekten ‘öz’ün için zaman ayırmıyorsun.

Kendine inanmıyorsun!
Bunu itiraf etmek işin en kötü tarafı ancak çoğu zaman, seni gerçekten arzu ettiğin kariyer başarısından uzak tutan tek şey yine sensin! Yeteneklerinden şüphe ederek kendini bir sonraki seviyeye taşıyacağına inanmıyorsun. Aklını yeteneğini geliştirecek kitaplar, eğitimler, poadcastler ile beslemeye devam et.

Ne istediğini kendine sormuyorsun
Yaşamında ya da işinde ne istiyorsun? Bunu gerçekten kendine soruyor musun? Unutma, fırsatlar her zaman kucağına düşmez. Proaktif olmalı ve isteklerini dile getirmelisin. Terfi istiyorsan dikkate alınmak için çabalamalı, zam istiyorsan bunu hak ettiğini dile getirmelisin. Basit sorguların kariyerinde yeni yollar açabileceğini unutma.

Kendini küçük görüyorsun
Forbes’ın yaptığı bir araştırmaya göre erkekler aranan niteliklerin %60’ını karşıladığında başvuru için kendini yeterli görürken, kadınlar %100’ü karşılamadığı sürece bir işe başvurmuyor. Çoğu yeterlilik hızlı bir şekilde öğrenilebilecek bir şey. Kendini küçük görme ve başvuru yapmaktan çekinme.

Çok fazla şikayet ediyorsun
Her şeyden daima memnun olmak neredeyse imkansız olabilir. Seni, heyecanlandıran onlarca şey varken sadece seni rahatsız eden şeyleri konuşmak seni ve çevreni enerjinle zehirleyecek. Şikayet etme, çözüm yolu bulmaya odaklan!

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.