Öz- Bakım

Kendi Değerini Bilmek | ‘Öz’ Bakım Challenge 1. Gün

Kendi Değerini Bilmek | ‘Öz’ Bakım Challenge 1. Gün

Özgüven, kendimiz hakkında düşündüğümüz, hissettiğimiz ve inandığımız şeydir. Öz-değer ise tüm bunlardan daha büyük olduğumu kabul etmektir. Değerli olduğumu, sevimli olduğumu, bu yaşam için gerekli olduğumu ve anlaşılmaz bir değere sahip olduğumu derin bir şekilde bilmektir.

 

Kendi değerinin ne kadar farkındasın? Ya da belki de şöyle sormalıyım: “Kendi değerinin farkında mısın?” Biz faniler kendi değerimiz dışında her şeye ekstra özen ve çaba gösterirken, söz konusu kendi ruhumuz, zihnimiz ve bedenimiz olduğunda maalesef sınıfta kalıyoruz.

 

Kendi değerimizi ölçmek için bambaşka ölçütler kullanıyor ve her zaman en kolayı olan “kendini bir başkasıyla kıylamak” kartını seçiyoruz.

 

Kendi değerimizi ölçerken genellikle :

  1. Görünüşümüzü,
  2. Maddi varlığımızı,
  3. Sosyal çevremizi,
  4. Nasıl bir kariyere sahip olduğumuzu,

 

Neleri başardığımızı bir başkasıyla kıyaslıyor ve buna göre kendimize bir değer biçiyoruz. Oysa yaşam birilerinin birinden önde olacağı bir maraton değil. Unutma, sen değerlisin, sen yeterlisin!

 

Şimdi Derin bir nefes al ve tekrar et:

 

“Hayatta olduğum için şanslıyım. Ben ve hayatım değerli. Onu en iyi şekilde yaşayacağım”

  • 21 gün boyunca her gün ruh, beden ve zihin sağlığına şifa olacak önerilerin ve görevlerin yer aldığı videolar Youtube kanalımda seninle olacak. Her gün öz farkındalığını artırmak adına günlük rutininde kolaylıkla uygulayabileceğin minik bir görev/öneri vereceğim. Ve 21 gün boyunca beraber uygulayacağız! Umarım 21 günlük bu keyifli serüvene benimle beraber ortak olur ‘öz’ün için, kendinin en iyi versiyonu olabilmek adına bir adım atarsın. 

 

Deneyimlerini yorumlarda benimle paylaşmayı kanala abone olmayı ve video serilerini takip etmeyi.

Instagram:https://www.instagram.com/imgeincesoy

E posta: hello@banabunlarlagel.net

 

21 GÜN ‘ÖZ’ BAKIM CHALLENGE: