Uncategorized

Kafa karıştıran diyet soruları: Diyette ananas yenir mi?

Kafa karıştıran diyet soruları: Diyette ananas yenir mi?

Uzunca bir süredir sağlıklı beslenme mevzusunu yaşam biçimi haline getirmeye çalışıyorum. Diyet demekten hiç haz etmediğim bu süreçte; toplamda 17 kilo vermiş biri olarak tecrübelerimi, doğru bildiğimiz ama kesinlikle yanıldıklarımızı kafa karıştıran diyet soruları başlığı altında toplamaya karar verdim.

Elbette bir uzman değilim, ancak bir beslenme uzmanı kontrolünde kilo verdiğim için, diyetisyene gitme konusunda bütçesi olmayan, kendi imkanlarıyla bu serüveni geçiren kişilere fikir vermek amacıyla belirli aralıklarla soruları burada toplamak istedim. Eğer diyet yaparken kafanı karıştıran sorular olursa yorum olarak yazabileceğin gibi, mail atarak da konu üzerinde güçlerimizi birleştirebiliriz 🙂 diyerek son günlerde bool bbol sosyal medya kahvaltılarını, ara öğünlerini süsleyen ananas ile başlamak istiyorum.

‘Sosyal medya’ diye belirtiyorum çünkü her birimiz bir şekilde popüler kültürün kölesi oluyoruz ve bu durum beslenme şeklimize kadar yansıyor. ‘Aman o kahvaltıda avokado yiyor, benim neyim eksik’ diyip bir de üzerine bir kare fotoğraf paylaşıldı mı hayattaki tüm eksikler tamamlanmış gibi geliyor. Mesela diyet yapıyorsan avokado yememen gerekiyor 🙂 neyse, bu konuya ayrıca geleceğim 🙂 Gelelim güzeller güzeli ananas meyvemize 🙂

foto: banabunlarlagel

Diyette ananas yenir mi?

100 gramının 50 kalori olduğunu düşünürsek, 2 dilim ananası kahvaltı da ya da ara öğününde gönül rahatlığıyla tüketebilirsin. Bitti mi? Nööööoooo! bu minnoş ananas aynı zamanda yağın vücutta birikmesini önlüyor, yağların yakılmasına yardımcı oluyor ve uzun süre tokluk hissi vererek kilo vermeye yardımcı oluyor

Peki diyette ananas nasıl yenir?

Ananası benim gibi sabah kahvaltısı olarak tercih edersen, ve yine benim gibi sıkı bi kahve seversen, şekersiz ve az sütlü kahve eşliğinde kahvaltılına eşlikçi edebilirsin..Ama porsiyonu abartmaman da fayda var. Ara öğün ya da kahvaltı, hangisinde tüketirsen tüket, 2 dilimden fazla olmamasına dikkat et.

Ananasın faydaları neler?

  •  Diyet yaparken çabuk acıkanlardansan, ananas bu konuda sana süpersonik destek olacak bir meyve zira kendisi uzun süre tokluk hissi verme konusunda oldukça başarılı.
  • Bu güzeller güzeli ananas diyet programına dahil edildiğinde yağ yakımının hızlanmasına yardımcı oluyor.
  • İçerdiği yüksek oranda lif sayesinde sindirim sistemine destek oluyor.
  • Antioksidan özelliği sayesinde ise cilt sağlığında da etkili olan ananas, ciltte oluşabilecek enfeksiyonların da önüne geçiyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.