Ye-İç Gel

Hangi bitki çayı, hangi ruh haline iyi geliyor?

İyi bir bitki çayının herhangi bir ruh hali bozukluğunun üstesinden gelmediğini henüz görmedim. Özellikle sağlıklı beslenme rutinine girdikten sonra her gün 1 fincan bitki çayımı eksik etmeyince, seninle de paylaşmak istedim. Doğada her ruh haline iyi gelecek bitki mevcutken, ruh haline uygun favori bitki çaylarımı aşağıda sıraladım.

Sen de kendine uygun olanını seç ve keyfini çıkar 🙂

Senin favori bitki çayın hangisi?

Uyku en önemli bir şey

Uykunun hayatımdaki önemi üzerine saatlerce yazabilir ve konuşabilirim. Bu yüzden benim favori bitki çaylarımdan ilki de uyku üzerine oluyor 🙂 Uyumayı çok seviyor olsam da kimi zaman kötü ya da stresli bir gün geçirdiysem ne yazık ki uyku sorunu yaşayabiliyorum. Böyle durumlarda da imdadıma melisa çayı yetişiyor. Yatıştırıcı etkisi sayesinde uykusuzluğa derman oluyor, mışıl mışıl uyutuyor.

Enerji isteyenlere

Özellikle soğuk kış günlerinde her zamankinden daha fazla enerjiye ihtiyacımız olduğu ortada. Sen de benim gibi güneş enerjisiyle çalışanlardansan, gün boyu enerjini korumak için Yasemin çayını tüketebilirsin. Gizliden gizliden yağ yakma özelliği de bulunan Yasemin çayı ayı zamanda stresi de alıp götürüyor.

Huzur papatyada 

Eğer biraz gevşemeye ve gerilen kaslarından kurtulmaya ihtiyacın varsa o zaman papatya çayı sana çok iyi gelecek. Yemek sonrası bir fincan papatya hem mideni hem bünyeni rahatlatacak.

Köklere dönüş

Eğer poşet çaylardan ya da kuru bitki çaylarından hoşlanmıyorsan evde de kendi bitki çayını yapabilirsin. Zencefil, bal, limon ve çubuk tarçın ile evde harika bir kış çayı hazırlayabilirsin.

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.