Deneyimle Gel

Evde Yapılacak Hobiler: 6 Bütçe Dostu Öneri

Uzun zamandır bir hobi edinmek için vakit kovalıyor ancak bir türlü fırsat yaratamıyorsan işte krizi fırsata çevirmenin tam zamanı! Son günlerde evde yapılacak hobiler arıyorsan doğru yerdesin.

Covid -19 sürecinde pek çoğumuz evdeyiz ve dolayısıyla zaman zaman kendimizi sıkılmış hissedebiliyoruz. Böyle durumlarda ise imdada yeni hobiler yetişiyor. Kolaylıkla uygulayabileceğin, evde yapılacak hobiler senin için geliyor.

 

El Emeği Hediyeler

Örgü ya da punch yapmayı hiç denedin mi? Belki bu zamana kadar senin için ‘anneanne işi’ gibi gelmiş olan bu hobi, hem ruhuna, hem zihnine iyi gelecek. Üstelik kendine ya da sevdiklerine el emeği le hazırlamış olduğun bu hediyeler karantina günlerinde yüzünde bir tebessüm oluşturacak.

 

El Yapımı Dekoratif Objeler, Aksesuarlar

Evde minik dekoratif objeler yapmaya ne dersin? Hayır, bunun için bir seramik fırınına ihtiyacın yok. Bu hobiyi hayata geçirmek için ihtiyacın olan tek şey fimo killeri ve bolca hayal gücü. Üstelik ister obje yap ister kolye, yüzük, küpe… Seçim senin. Bol şans.

 

Anlatsam Roman Olur

Yaşadıklarımı yazsam roman olur diyorsun ya? İşte şimdi tam zamanı! Eğer anlatacak bir hikayen var ve nereden başlayacağını bilemiyorsan internette hikaye / roman yazmak için temel bilgilerin yer aldığı yüzlerce kaynaktan faydalanabilir, kendine yeni ve keyifli bir hobi edinebilirsin.

 

Yemeklerine İmzanı At

Koronavirüs hiç şüphesiz pek çoğumuzu mutfakta birer şef ilan etti. Şimdi bunları kendi imzanla taçlandırma zamanı! Yeni tarifler denemek, yeni lezzetler keşfetmek kendi damak zevkine göre güncellemek sana ve aile fertlerine çok iyi gelecek J

 

Soyut Resim Çalışmaları

Evde vakit geçirmek için yeni bir şeyler arıyorsan o halde soyut resim çalışmaları yapmak ruhuna şifa olacak. Tuval ve rengarenk boyalar ile bu karantina günlerini renklendirebilir, evinin duvarlarını kendi eserlerinle doldurabilirsin.

 

Bitkilere zaman ayır

Bitkilerle, toprakla vakit geçirmek her zaman enerjini ve zihnini yenilemede fayda sağlayacak aktivitelerden bir tanesi. Bu süre içerisinde ev/ balkon bahçeciliğine başlamaya ne dersin? Domates çekirdekleri, soğan, havuç, sarımsak ekip onları ellerinle büyüttükten sonra dalından tüketmek sence de kulağa hoş gelmiyor mu? O zaman haydi başla!

İlgini Çekebilir: Daha İyi Hissetmek İçin 3 Kolay Adım