Motivasyonla Gel

Evde çalışırken süper üretken olmak için 4 öneri

Eğer freelance çalışıyor ya da evden çalışmayı hayal ediyor fakat bu süreci nasıl doğru yöneteceğini bilmiyorsan, az sonra bahsedeceğim yöntemler evde çalışırken üretken olmana yardımcı olacak.

Kabul edelim, evden çalışmak keyifli gibi görüne de ofis ortamında çalışmaktan çok daha zorlu bir süreç. Konfor, izlenmeyi bekleyen cezbedici Netflix dizi ve filmleri, sonsuz müzik ve muhabbet… Bunlar kulağa hoş gelse de çalışma konusunda verimli olmak isteyenlerin ne yazık ki azılı düşmanları arasında. Peki evden çalışırken ne yapacağız, nasıl organize olacağız?

İşte evde süper üretken olmana yardımcı olacak 4 öneri

Sabah rutini oluştur

Kural 1: Evden çalışmak demek yan gelip yatmak anlamına gelmez ve eğer verimli bir güne başlamak istiyorsan güne erken başlamak şart! Erken kalkıyoruz çünkü günü doğru planlamak, yönetmek ve verim almak için bir sabah rutini oluşturuyoruz.

İşe koyulmadan önce keyifli bir kahvaltı, spor ya da çay/kahve rutini eklemek; daha taze ve berrak bir zihin oluşturmana yardımcı olacak.

Günlük planlayıcılar

Evden çalışmanın ikinci ve en mühim kuralı ise günlük planlayıcılardan destek almak. İster ev işi ister ofis işini yapıyor ol. Bazı işlerin hızlı ve kesin çözüm ile sonuçlanmasını istiyorsan her gün bir plan hazırla ve onun üzerinden çalışmaya başla.

Çalışmanın fazlası zarar

Unutma, evden çalışıyorsun diye geceni gündüze katacak değilsin. Elbette ekstra çalışmanı gerektiren durumlar olacaktır ama bu demek değil ki her gün çalışma sistemin böyle olacak! Yaptığın işten verim almak istiyorsan kendine küçük çalışma molaları vermeyi ihmal etme. Zihninin yorulduğunu hissettiğinde kendin için bir zaman ayır.

Başarıları kutla

Büyük ya da küçük hiç önemi yok. Hayal ettiğin, planladıkların içerisinde neyi hayata geçirdiysen, ne için ilerleme kaydettiysen  bunu muhakkak kutla ve kendini ödüllendir.

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.