Motivasyonla Gel

Doğru planlama ile yeni ayı organize etmenin 4 kolay yolu

Yeni ay, yeni mevsim yeni hedefler belirlemek için en doğru zamanlardan bir tanesi. Hedeflerin neler, gelecek planların arasında neler var, hayallerini gerçekleştirmek ya da vizyonunu geliştirmek için ne yapman gerekiyor henüz bilemiyorsan, kendine ayıracağın ufak zamanlar ve aşağıda yer alan doğru planlama önerileri sana ilham ve motivasyon olacak.

Üzerine düşün

Önümüzdeki ayı planlarken içinde bulunduğun aya detaylıca bakman gerekiyor. Neyi hedefledin, neyi başardın, neleri geliştirmen gerekiyor? Geçen ay hakkında ne düşünüyorsun? Hatta işi kolaylaştırmak için kendine şu soruları sorabilirsin;

  • Geçen ay neler yaptım?
  • Geçtiğimiz ay şaşırtıcı neler oldu?
  • Geçtiğimiz dönem paramı ve enerjimi neye harcadım?
  • Geçtiğimiz dönem paramı ve enerjimin çoğunu nerede harcadım?
  • Gelecek ayı iyileştirmek için neye ihtiyacım var?

Hedeflerini yaz

Bir işe oturmadan önce en işe yarayan şey hiç şüphesiz hedef belirmek, üzerine beyin fırtınası oluşturmak. Planlayacağın ay için büyük ve küçük olmak üzere hedeflerini yaz. Bu hedefleri birbirine bağlayan bir şey var mı? Önceliklerini belirle ve 4 haftada yapabileceğini bildiğin hedefler içinde bir ya da iki tanesini seçerek yola koyul.

İdeal günü belirle

Verimli bir çalışma günün hangisi? Eğer bu ay hedeflerini gerçekleştirmek için bir adım atmak, hayallerine biraz daha yaklaşmak istiyorsan kendin için en doğru günü seçmelisin. Haftanın kaç günü üzerine çalışmak için sana uygun, kaç saat ayırabiliyorsun? Kendine haftalık bir planlama yap ve yeni ay hedeflerini gerçekleştirirken plana sadık kal.

Planlayamıyorsan hemen başla!

Eğer planlama konusunda başarısız olduğunu düşünüyor ya da bir türlü hayata geçiremiyorsan o halde kendin için bir deadline (son teslim günü) belirle. Günü, haftayı ve ayı verimli kullanmak için en etkili ve en kolay yöntemlerden biri olacak.

 

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.