Öz- Bakım

2020 Senin Yılın Olsun: Yeni Bir Yaşam İçin Atman Gereken 4 Adım

Yeni yıl kararları, sık sık yapılan  listeler, gerçekleşmesi için planladığımız hedefler… Belki hayallerini gerçekleştirmek için adımlar attın belki de uzun listeler arasında kayboldun ve bir an önce yeni yıl için geri sayım yapmaya başladın. Haydi gel, yeni yıl diğerlerinden farklı olsun. Bu yıl tutulamayan sözler, gerçekleşmeyen hayaller ya da hedeflerin değil; bu yıl senin  yıldız gibi parladığın bir yıl olsun. Peki bunlar için ne yapman mı gerekiyor? Yanıtı çok basit, haydi başlayalım!

Sihirli kelimeni seç

Yeni yıl için kendine sihirli bir kelime seç. Bu başlangıçta basit bir alıştırma gibi gelebilir ancak hayallerini eylemlerine çevirme konusunda güç ve motivasyon verecek bir adım olacak.

2019’da nelerin eksik olduğu düşünüyorsun? 2020’de eksikliğini duyduğun bu duygu üzerine bir tema belirleyerek gidebilirsin.  Cesaret, hayal, anı fark etmek ve aklına gelebilecek pek çok alternatif. Yapman gereken tek şey seçtiğin bu sihirli kelime ve tema konusunda kendini uzaklaşmış hissettiğinde, o duyguyu sözcüklerle kendine hatırlatmak. Bu konuda daha belirgin bir hatırlatıcı istersen kendine 2020’de olmasını istediğin şeylerden oluşan bir vizyon panosu da hazırlayabilirsin.

Hedef belirle

Eğer 2020’de hayal ettiğin bir hayatı yaşamak istiyorsan hedef belirlemelisin. Kendinin en iyi versiyonu olmak ya da hayatını daha da iyileştirmek için hedefler belirle. Ama dikkat et, sadece listede kalacak hedefler olmasın! Bir defter edin, her ayın başında büyük hedefine ulaşmanda yardımcı olacak küçük hedefleri planla ve ay sonunda başararak yenisine geçmenin tadını çıkar.

Fiziksel bir amacın olsun

Eğer 2020 her anlamda senin yılın olsun istiyorsan ruh ve zihin iyileştirmelerinin yanına muhakkak fiziksel hedefler de koymalısın. Düzenli yürüyüşe çıkmak, spora başlamak, yoga ya da pilates rutini edinmek veya bir maraton koşmak! Seçim senin. Unutma, düzenli olarak yaptığın fiziksel etkinlikler stresle başa çıkma konusunda sana yardımcı olacak, zihnini de yenileyecek.

İstediğin o şeyi yap!

Bir hayalin, bir hedefin, kariyerin için tırmanman gereken birkaç basamak mı var? O halde şanslısın! Zira sosyal medya gücünün derya deniz olduğu bu dönemde kendin için harika fırsatlar yaratabilir, yeni insanlarla tanışabilir, kendi topluluğunu oluşturabilir, reklamını yapabilir, daha fazla kişiye ulaşabilirsin.

Eğer kendin için çok katı hedefler koymadıysan, sosyal medya istediğini almak için kullanabileceğin harika bir araç.  Sen daha iyisi olsun diye uğraşırken, başkası elindekiyle çoktan yola çıkmış olabilir. O yüzden yapman gereken tek şey, ertelemeden başlamak!

BONUS: 2020’de enerjini, bakış açını yenilemek ve değiştirmek istersen kendine bir deneyim hediye edebilir, yeni yıla kendinin en iyi versiyonu olmak için keyifli bir adım atabilirsin. Detaylar için buraya tıkla.

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.