Mutlulukla Gel,  Oku - İzle - Dinle

2017 yılının en iyi yerli albümleri

2017 yılının en iyi yerli albümleri

Adettendir, her bir yıl biterken geçmiş yılın iyisini – kötüsünü listelemeden vedalaşmak olmaz.  2017’yi uğurlamaya hazırlanıp, 2018’e göz kırparken bu yıl en çok hangi yerli albümleri dinledik, hangisini loop’a alıp bağımlısı olduk bir sıralayalım istedik. Hazırsak bizim için 2017’nin en efso albümleri geliyor!

Vega – Delinin Yıldızı

Vega – Delinin Yıldızı, bizim için hiç şüphesiz 2017’nin değil, tüm zamanların en iyi albümü listelerinde başı çekiyor. 12 yıllık aranın ardından yeniden müzikseverler ile buluşan Vega ve Delinin Yıldızı, yılın en iyi geri dönüş albümü de olmayı başardı. Vega, yıllar sonra tam da bıraktığımız yerde bizi yeniden kucakladı, sarıp sarmalayıp başucumuza harikulade bir albüm bıraktı.

 Evrencan Gündüz – Evrencan ve Uzaylılar

Şayet Evrancan Gündüz ile henüz tanışmadıysanız müzikal keyif açısından çoook şey kaybediyorsunuz demektir. Youtube’da yaptığı coverlar, kanalında yayınladığı müthiş samimi sohbetler ve performanslar derken Evrencan Gündüz şimdi de Evrencan ve Uzaylılar isimli 5 şarkıdan oluşan bi EP yayınladı. Dinledikçe keyiflendiren, keyiflendikçe yine kendini dinleten şarkılar… İşte 2017’nin bize verdiği en keyifli albüm oldu.

 

Ayben- Başkan

2017’nin son günlerinde yine uzun süredir sesini ve sözlerini bizden esirgeyen bir isim aniden çıkageldi; Ayben! Her dönem rap dünyasında kadın solistleri çok iyi temsil etmeyi başaran Ayben, yine korkusuz yine çok güçlü!  Aykız, dikkat çekici sözleriyle yılın en iddialı isimlerden.

Kalben – Sonsuza Kadar

Kalben ile bir önceki yıl kendi adını taşıyan ilk albümü ile tanışmıştık. Kalben’i, sesini, samimiyetini, ağzından çıkan her biri kelimeyi öyle çok sevdik ki, yeni albümünü de yine aynı heyecan ile beklemeye başladık. Kalben, 2017’nin kasım ayında Sonsuza Kadar’ı yayımlayarak keder dolu bir albüm hediye etti. Kimi ilk albüm kadar başarılı değil dese de, bizim için Sonsuza Kadar 2017’nin en iyi albümlerinden biri oldu.

Ceylan Ertem – Yine de Amin

Ceylan Ertem, “Yine de Amin” diyerek Şubat 2017’de keder dolu bir albüm bıraktı bize. Kovdum, Esmeri Hiçbir şeyimsin, Bırak Kendini ve dahası… Ceylan Ertem enfes sesi, kendine has yorumu ve vurucu sözleriyle 2017’nin en kederli albümlerinden birine imza atarak bizi bu yıl da hüzünden hüzüne sürükledi.

KaydetKaydet

imge

Bana Bunlarla Gel çatısı altında, ruhuma, zihnime, bedenime iyi gelenleri, sade ve basit yaşama dair tecrübelerimi yani hayatıma dokunan ne varsa onları paylaşıyor olacağım. Umarım sana da ilham olur. Kalp. https://www.instagram.com/imgeincesoy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.