Uncategorized

TatlıFest 2017’nin ardından…

Bu hafta sonu oldukça ‘tatlı’ anlara şahit olduk. Tatlı dediysek, öyle lafta olduğunu sanmayın, çünkü tüm hafta sonumuzu KüçükÇiftlik Park’ta, TatlıFest eşliğinde bol kalorili geçirdik. İlki 2016 yılında Ankara’da düzenlenen ve biz İstanbullular’ın imrenerek takip ettiği TatlıFest, bu sene 5-6-7 Mayıs tarihleri arasında  KüçükÇiftlik Park İstanbul’da gerçekleşti.

Modern tatlılar, geleneksel tatlılar, şekerciler, çikolatacılar, pastacılar ve butik pastacılar, bisküvi ve kek markaları, dondurmacılar, şerbetçiler, kahve ve çay markaları, küçük ev aletleri üreticileri, profesyonel malzeme üretiçileri ve aşçılık okulları derken, anlayacağınız dolu dolu saatler geçirdik.

Söz konusu @tatlifest2017 olunca, sabunlar da yenilesi kıvamda oluyor tabi 🙊

İmge&Uluç |banabunlarlagel.net (@banabunlarlagelblog)’in paylaştığı bir gönderi ()


Tatlılar arasında kendimizi kaybederken, arada tasarımcılara koşup birer ikişer alışveriş yapmayı da ihmal etmedik elbette. Aslına bakarsanız, festivallerin en güzel yanlarından bir tanesi de, yepyeni tasarımcılarla tanışmak oluyor. İçlerinden seçmekte zorlanılsa da, birkaç tanesi atılıp çantaya yeniden karışıyoruz tatlıcıların arasına…

Bizim için öne çıkanlar;

  • Doal meyvden şeker... Sadece elmadan üretilen, çay, kahve, hamur işleri, reçel kek ve pastalarda  şeker yerine kullanılabilen doğal şekerin denemeden  önce ‘acaba elma kokusunu yoğun olarak alır mıyız, şekerin yerini tutar mı?’ gibi sorular sormadık değil. Anca Doal meyveden şeker ile yapılmış reçelin tadına baktıktan sonra şeker ile aramıza mesafe koymaya karar verdik. ‘Ürünü nereden bulurum?’ derseniz, bazı Migros mağazalarından ve Migros Sanal marketten kolaylıkla temin edebilirsiniz.
  • foto: banabunlarlagel
  • Görkemtoy isimli butik tasarımcının harikulade broş tasarımları.
  • Çıtır Fincan’ın kahveli çıtır lezzeti… Önce kahveyi içiyor sonra fincanı yiyiyorsunuz. Okurken kulağınıza tuhaf gelebilir ama yedikten sonra bize hak vereceksiniz.

Kahve içip bir de üzerine fincanını yemek mi? @citirfincan, @tatlifest2017 de bayıla bayıla kahvesini içip bir de yediğimiz en çıtır detay oldu ☕️

İmge&Uluç |banabunlarlagel.net (@banabunlarlagelblog)’in paylaştığı bir gönderi ()

  • Antakyalı 1962 markasının Zehir Zıkkım acı biber sosu. Acı biber sosunun tatlı festivalinde ne işi var demeyin, tadım sonrası efsane bir lezzete sahip olan küçük şişilerden almadan edemedik. Eğer tatlı acı seviyorsanız bu ismi hafızanıza not edin.
  • HurdaHane’nin ahşap dekorasyonlar içine dikilmiş minik sukulentleri… İnsan hepsini almak istemiyor değil…
  • Marifetli Anneler’in birbirinden lezzeli muffinleri…
  • Ve adını hatırlayamadığımız ama tadı hala damağımızda kalan o kadayıfçı… Bul bizi :))
foto: banabunlarlagel

Bana Bunlarla Gel, Instagram hesabı banabunlarlagelblog ve Youtube da banabunlarlagel adresinden takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir