Açıkhava

Ören Plajları: Denize Nerede Girilir?

Tatil, güneş, deniz denildiği zaman akla ilk gelen hiç şüphesiz Çeşme, Bodrum, Antalya semaları geliyor. Ancak Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Ören plajları da en az bu bahsi geçen yerlerin denizlerini aratmayacak cinsten. Kaz Dağları’ndan gelen bol oksijen dolu mis gibi havası, bir yanda yemyeşil çam ormanları ve sonsuz mavilik… Sizce de kulağa hoş gelmiyor mu?

Mavi bayraklı plajları ile gönlümüzü çelen Ören, hala daha ‘yazlıkçılık’ kültürünü korumaya devam ediyor. Eğer sakin bir tatil hayal ediyorsanız, 5 yıldızlı dev oteller yerine müstakil evlerde, apartlarda ya da küçük pansiyonlarda kalabilir, bu yaz keyiflenecek yerler listesine Ören’i gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz.

Foto: banabunlarlagel

Ören’de denize nerede girilir?

Aslına bakarsanız Ören’de denize girilecek çok fazla seçenek var. Ama tam konforlu bir beach arıyorsanız burada bizim iki adet favorimiz bulunuyor. Bu arada Ören’in denizi nasıl? derseniz, tertemiz denizi biraz ‘buz’ kıvamında olsa da, tam olarak ‘su soğuk ama girince alışıyorsun’ şeklinde açıklayabiliriz.  Dip not: Eylül ve Haziran’da su ısınıyormuş.

Martin Lounge

Martin Lounge, bizim favorilerimiz arasında başı çekiyor. Plajlarda bizim gibi dıptıs dıptıs müzikler çalmasından hoşlanmıyorsanız, sakin sakin müzikleri, efil efil rüzgarıyla bu plajı çok sevecekseniz.

Foto: banabunlarlagel

Çim alan çardak, kumsal loca, sahil ve iskele localar olmak üzere dört farklı bölüm ve konuma göre de fiyatlardan oluşuyor. Bizim her gidişimizde tercihimiz iskele locadan yana oldu. İskele loca 5 kişilik bir bölüm. Yani eğer kalabalık arkadaş grubuyla gidecekseniz oldukça ideal, fiyatı da 50 TL (Kişi başı değil, loca için ödeme yapıyorsunuz)

Adres: Ören Gezinti Yolu, Burhaniye

Ayaz Beach Sosyete Koyu

Ayaz Beach, Ören’de çimlerde yayılayım, hamakta salın salın sallanalım, bir yandan da tertemiz denizin keyfini çıkaralım derseniz sizin için doğru bir adres olacaktır.

Foto: banabunlarlagel

Hafta sonu yoğunluğu nasıl oluyor bilemesek de hafta içi sakinliği ile gönlümüzü çeldi. Fiyatlar bölgeye göre oldukça makul.  2 şezlong + 2 şemsiye 25 TL.

Adres: Ören Mahallesi, Ferit Çakıroğlu Cd. No:20,  Burhaniye/Balıkesir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir