Uncategorized

Ne Okusak?: Uzak Varlıkların Yalnızlığı

Biliyoruz, bir süredir okuma önerilerini ihmal ettik ama inanılmaz bir maceranın içine çekerek sizi etkisi altına alacak bir kitap önerisiyle döndük! Eğer fantastik – kurgu hikayelerden hoşlanıyorsanız, Uzak Varlıkların Yalnızlığı iyi bir seçim olacaktır. Yormadan, aktarılmak istenen duyguların tam olarak aktarıldığı, okurken akıp giden bir kitap. Ancak ufak bir uyarı, her satırını merak içinde okurken, kitabın sonuna kadar bu duyguyu hissedecek ve serinin ikinci kitabını bekleme konusunda biraz güçlük çekeceksiniz. 🙂

Uzak Varlıkların Yalnızlığı ne anlatıyor?

İlk kitabı Uzak Varlıkların Yalnızlığı ile çoksatanlar listesinden inmeyen Kate Ling, Ventura Efsanesi”nin ilk kitabı ile ütopyayla distopyayı harmanlayan, ufuk açan inanılmaz bir maceraya davet ediyor.

Seren, Ventura’da doğdu, Ventura’da büyüdü ve burada ölecek. İmkânsız görünse de güneşi, kumsalı, denizi teninde hissetmek istiyor. Bu isteklerine delilik gözüyle bakanların karşısında, akıl sağlığını kor umaya, gerçeği arayışından vazgeçmemeye kararlı. Yine de insanların arasındaki bu yalnızlığı bazen Seren’i pes etme noktasına getiriyor. Ama Dom hayatına girdikten sonra, kendisi gibi biriyle tanışmış olmanın heyecanıyla hayallerine daha sıkı sarılıyor. Bir süre Seren’in güneşi Dom oluyor ve genç kızonun yörüngesinden kopamıyor. Sonunda aşkın ve doğaya inancın gücü bir yol ayrımına getiriyor onları: Bildikleri tek ev olan Ventura’da mı kalacaklar, yoksa el ele hayallerinin peşine mi düşecekler?

Bana Bunlarla Gel, Instagram hesabı banabunlarlagelblog ve Youtube da banabunlarlagel adresinden takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir