Mutlulukla Gel

Kış akşamları yapılacak keyifli öneriler

Kabul edelim, kış akşamları daha tembel oluyoruz. Bunda soğuk havanın ve güneş ışığından daha az yararlanıyor olmamızın büyük etkisi var elbette ancak enerjimizi toplamak, üretmek için yazı bekleyecek değiliz!  Kış akşamlarını sıkıcılıktan kurtarmak ve keyiflendirmek için bünyelere iyi gelecek önerileri senin için bir araya getirdik.

Okumak için en ideal zaman

Kitaplığında okunmak için sırasını bekleyen onlarca kitap olduğunu biliyoruz. Soğuk kış akşamları işte tam da kitap, dergi ve blog okumak için en ideal zaman değil de ne? Günün yorgunluğunu atmak, yeni kelimeler, yeni dünyalar keşfetmek için en dinlendirici yol..

Yeni tarifler her zaman iyidir

Mutfağın iyileştirici bir gücü olduğu ortada. Eğer kış akşamlarını verimli ve keyifli geçirmek isteyenlerdensen, o halde yeni tarifler denemek sana iyi gelecek. Günü içinde canını sıkan herhangi bir durumla karşılaşmış olabilirsin. Böyle durumlarda ailene, sevdiğine ya da arkadaşlarına lezzetli bir yemek ya da tazecik bir kek yapmak hem sana hem de onlara iyi gelecek!

Biri düzen mi dedi?

Kış akşamları evin uzun süredir dokunmadığın bölümlerini düzenlemek için idealdir. Kitaplık, dolap, mutfak… Biz bunu geçtiğimiz günlerde yaptık ve gerçekten hem kendin hem de evin için en doğru zaman olacak.

Kendine iyi bak

İşte listenin en önemli maddesi! Her birimiz yoğun iş, okul ya da özel hayatlardan dolayı kendimizi ihmal ediyoruz. Böyle durumlarda biraz kendine vakit ayırmak zihnine, ruhuna ve bedenine iyi gelecek. Yürüyüş yapmak, sevdiğin şeylere vakit ayırmak, ailenle vakit geçirmek… Yani anlayacağın kendine iyi gelen şeyleri daha sık yap, böylece yaratıcılığın ve keyfin de bol bol artacak.

Yeni şeyler öğren

İnanılmaz teknolojik bir dönemde yaşıyoruz. Neredeyse oturduğun yerden, tek tıkla dünyayı bile kurtabilirsin! İşte bu sıkıcı kış akşamlarını keyifli bir hale çevirmek için ufkunu genişletmek en doğru karar. Online kurslara katılabilir, ilgi alanınla alakalı sınırsız içerik ve videoya ulaşabilir, gelmesi için can attığın tatilin için şimdiden neler yapılır, nelere görülür, ne yenir gibi detaylı bilgilere senden önce deneyimleyenler ile ulaşabilirsin. Hiç biri ilgini çekmezse yeni yönetmenler keşfederek  dizi/film kültürünü geliştirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir