Mutlulukla Gel

Karlı kış günlerinde yapılacak 20 eğlenceli aktivite

İstanbul için kar geldi, geliyor, gelecek derken sonunda geçtiğimiz cuma geldi ve hafta sonu ülkecek çocuklar gibi şen iki gün geçirdik. Kar fotoğrafları çekildi, mutfakta hünerler sergilendi, kaloriler bol bol alındı, karlar oynandı ancak  soğuk içimize işleyince koşarak evde bulduk kendimizi.. Peki soğuk kış günlerinde, özellikle de karlı günlerde ne yapılır, evde nasıl vakit geçirilir? İşte karlı kış günlerinde evde yapılacak eğlenceli aktiviteleri senin için listeledik. Kış uzun, karlı günler önümüzdeki hafta da devam edecekmiş. Bizden söylemesi 🙂

 1. Karlı gün demek evde keyif demek… Böyle günlerde günlerdir okumak için ertelediğin ya da bitirilecekler listende seni bekleyen kitapları okuyabilirsin. 
 2.  Sence de sahlep en çok kara yakışmıyor mu? O zaman bu günde sıcacık bol tarçınlı sahlepini hazırla ve kar izlemenin keyfini çıkar..
 3. Film izlemeye vakit bulamadığın o günler var ya.. İşte gün bugündür! Biz cumadan pazara 9 film izledik. Sen de karlı kış günlerinde evde mahsur kaldıysan ve sıkıntıdan ne yacağını bilmiyorsan o zaman filmler in büyülü dünyasına adım atabilirsin.
 4. Film değil ama dizi olsa süper olur diyorsan o zaman yerli / yabancı bir türlü vakit ayıramadığın diziler için zaman ayırabilirsin. Bizim bu ara favorimiz Westworld ve The Crown…
 5. Karla birlikte keyif yapacağım derken amman hastalıkla uğraşma. O yüzden bu süreçte kendine bakmayı da ihmal etme. Sevdiğin bitki çaylarını demleyip, dergi, kitap, film keyfi yapabilirsin. Yok ben sevmiyorum dersen o zaman yap bir kahve, keyfilerden keyif beğen. 
 6. Bakım demişken, soğuk hava hepimizin cildini kurutmaya ve tahriş olmasına neden oluyor. Evde oluğun bu günde cilt maskesi yapabilirsin.
 7. Cildine bakım yaptın peki ya saçlar? Madem evdesin o zaman onlara da saç maskesi uygulamak için en uygun gün…
 8. Biliyoruz, karlı günlerde senin de canın daha çok yemek, daha çok hamur işi istiyor. O zaman kendini ödüllendirerek mutfakta hünerlerini sergileyebilirsin.
 9. Kestanesiz bir karlı kış akşamı sanıyoruz düşünülemez. Fırında mı haşlamam mı? Seçimini yap ve kış akşamının tadını çıkar.
 10. Kestane yaptıysan mısır patlatmadan olmaz. Film keyfinin en güzel eşlikçisi için patlasın mısırlaarr
 11. Kar yağarken yürüyüş yapmak eğer yerlerde don yoksa harika bir mutluluk hissi veriyor. Al yanına fotoğraf makineni ya da akıllı telefonunu yürü yürü.. bembeyaz manzaraları fotoğrafla..
 12. Sokağa çıkmışken lütfen sahipsiz can’larımızı da unutma! Kediler, köpekler için su, mama, ekmek   hazırlasan yeterli. Sadece kendi kapının önündekilere bile yardım etsen büyük mutluluk.
 13. Evin küçük bireyleriyle birlike kapınızın önündeki, bahçenizdeki dostlarımıza kedi/ köpek evi yapmaya ne dersiniz? Nasıl yapacağım dersen, işte bu kadar kolay…
 14. Biz, müziksiz bir an bile düşünemiyoruz. Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz evde sıkılmak yerine sevdiğiniz sanatçıların konser performanslarını izleyebilir ya da yeni sanatçılar keşfedebilirsiniz.
 15. Yaza daha çok var deme! Önümüzdeki yaz plansız kalmamak için şimdiden nereye gitmek istediğine karar verip, ufaktan bir tatil planı hazırla.
 16. Oyunsuz kış akşamı mı olurmuş? Biz bu ara monopoly’e sarmış durumdayız. Ev oyunlarında seçenek bol, keyfine göre birini seç ve aile fertlerini sıkıştırmaya başla. 
 17. Planlar demişken, karlı günde yapılacak en keyifli şeylerden birisi de hayal kurmak! Al eline defteri, kalemi; hayallerini, yapmak istediklerini yaz ve gerçekleşmesi için adım atmaya başla!
 18. Örgü örmenin bir terapi olduğunu düşünenlerdenseniz, hazır sevgililer gününe de sayılı günler kalmışken erkek arkadaşın için şahane bir atkı örmeye başlayabilirsin.
 19. Playstation olmadan bir evde olma günü düşünülemez herhalde. Sevdiğin oyunları teker teker oynamak için harika bir fırsat.
 20. İşte/okulda yoğun tempolu günler geçiyor olabilirsin. Hazır evdeyken bedenini ve ruhunu dinlendirebilirsin. En güzel kokulu mumları yak, yogadan, meditasyondan yardım alarak kendinle biraz özel vakit geçir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir