Uncategorized

Hafta sonu ne yapsak? (7- 9 Nisan 2017)

Hafta sonu etkinlik planları yapılmaya başlandı mı? Henüz ne yapacağına karar veremediysen ve güzel bahar günlerini evde geçirmek istemiyorsan, bu hafta sonu senin için şahane önerilerimiz var. Yeni ay ve yeni mevsim ile festival sezonunu da yavaş yavaş açarken,  şehirde müzik sesinin giderek arttığı öneriler seni bekliyor… Ancak, baştan uyaralım, eğer İzmir’de yaşamıyorsan bu hafta sonu İzmirlilere bolca özenebilir, ‘keşke İzmir’de yaşasaydım’ diyebilirsin. Haydi gelin, hafta sonu için ruhunuza uygun bir etkinlik seçin ve kendinizi ödüllendirin. Kahkahanız ve keyfiniz bol olsun.

7 Nisan Cuma

Can Bonomo

Alternatif müzik sanatçısı Can Bonomo, 7 Nisan’da IF Performance Hall Beşiktaş’ta sahne alıyor.

Bilet fiyatları: 1. Kategori – 44.00 TL

Mabel Matiz

Mabel Matiz, sevilen şarkılarıyla 7 Nisan’da Dorock XL sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Bilet Fiyatları: 50.00 TL 

Saat: 22:00

Oldies But Goldies

Babylon’un en sevilen partilerden biri haline gelen Oldies But Goldies, 7 Nisan Cuma gecesi müdavimlerini bekliyor.

Bilet Fiyatları: 56.00 TL 

Saat: 22:00

8. Alaçatı Ot Festivali 6 – 9 Nisan 2017

Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenleniyor. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olurken, korteje yüzlerce kişi eşlik ediyor. Festivalin son gününde ise, Alaçatı Amfi Tiyatro’da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenleniyor.

8 Nisan Cumartesi

Göksel

Göksel, 8 Nisan akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde….

Bilet Fiyatları: 34,50 – 78,50 TL 

Saat: 21:00

%100 Müzik’le Bir Festival Partisi: Sen Şarkılarını Söyle

%100 Müzik’le Bir Festival Partisi: Sen Şarkılarını Söyle, 8 Nisan’da Salon İKSV’de…  Aylin Aslım, Çiğdem Erken, Funda Eryiğit, Selen Uçer, Onur Özaydın, Selen Öztürk, İlker Savaşkurt ve Damla Durakçay  gibi katılımcıların ardından geceyi Radyo Eksen djleri devralacak.

Bilet Fiyatları: 39,50 TL 

Saat: 22:30

Kendine has festival: Epic Fair 2017

Atmosferi ve müzik seçkisiyle İzmir’in ilk ve tek bağımsız müzik festivali Epic Fair, 8 Nisan Cumartesi günü yeniden Kültürpark Kübana Gazinosu’nda.

Ege’nin incisi İzmir’in ses getiren kendine has festivali Epic Fair 2017, Kültürpark Kübana Gazinosu’nda ikinci kez müzikseverlerle buluşuyor. Festivalde yer alacak birbirinden iddialı isimlerle İzmirlilere harika bir festival deneyimi yaşatacak Epic Fair 2017 Müzik Festivali, matine ve suare olarak iki bölümde izlenebilecek.

Kendine has festivalin parlayan yıldızları arasında müzik kariyerlerinde 20. yıllarını tamamlayan Baba Zula yer alırken, müzik dünyasına yakın zamanda giriş yaparak kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Jakuzi, beklenen ilk albümleri Venüs’ü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Palmiyeler gibi kendine has müzikleriyle dinleyicileriyle özel bir bağ kurmayı başaran birçok isim de festivali renklendirecek. Festivalde ayrıca, İzmir’in uzun süredir beklediği ve doğaçlama sahne performanslarıyla kendine has bir müzikal yol seçen grubu Islandman’de yer alıyor.

 

 

9 Nisan Pazar

Kadıköy Sokak Akademisi Festivali

Sanatçılar Akademisyenler için söylüyor, “Kadıköy Sokak akademisi Festivali”, 9 Nisan’da KadıköySahne’de!

Aslı Altaylar’ın sunumuyla
– Alican Yücesoy
– Barış Atay
– Burçak Çöllü
– Deniz Celiloğlu
– Engin Alkan
– Erol Ozan Ayhan
– Funda Eryiğit
– Pınar Yıldırım
– Yiğit Sertdemir

9 Nisan Pazar akşamı KadıköySahne’de birbirinden değerli sanatçılarımız akademisyenlerimiz için aynı sahneyi paylaşıyor.

Bilet Fiyatları: 34,00 TL 

Saat: 2O:00

Floralfest İstanbul  7-8-9 Nisan

Renk renk çiçeklerin muhteşem kokusunda huzur bulmak isterseniz Floralfest İstanbul’17’de yerinizi alın.

“Alışılagelmiş festivallere yeni bir soluk getirmeye ne dersiniz? Sizin de cevabınız evet ise doğa ile yaratıcılığın, çiçeklerin büyüleyici renkleriyle de tasarımın harmanlandığı harika bir festival fikrimiz var!

İstanbul’da ulusal ve uluslararası bir çok markaya aynı anda ulaşmanızı sağlayacak olan Floral Fest’de; Çiçekli lezzetlerden, bitki satış noktalarına, alanında uzman olan isimlerin önerilerinden, atölye çalışmalarına, konsept bahçelerden, çiçek tasarımlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede bu baharı hiç olmadığı kadar çok çiçek ve renkle karşılayacağız… Kısacası Şehrin tarihi dokusu tuvaliniz, doğanın en güzel renklerini barındıran çiçekler paletiniz, hayalleriniz ise fırçanız olacak!”

Bilet Fiyatları: 25,00 TL 

Saat: 11:00

Üç Tutku Kitap Kahve Çikolata Festivali 31 Mart – 9 Nisan

“Üç Tutku Kitap Kahve Çikolata Festivali”, 31 Mart– 9 Nisan tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze’de ziyaretçilerini bekliyor. Bu yıl İran’ın konuk ülke olduğu festivalin teması Bak. Bakmakla başlar her şey.”

*Festivaldeki tüm etkinlikler, atölyeler ve eğitimler ücretsizdir.
– Festival 31 Mart 2017 – 09 Nisan 2017 tarihlerinde 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Bilet Fiyatları: Tekli Giriş: 8.00 TL Çoklu Giriş : 13.00 TL 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir