Uncategorized

Geç gelen keşif: Watsons saç maskesi

Geç keşfettiğim ve bu yüzden gerçekten üzüldüğüm bir saç bakım maskesinden bahsedeceğim. Fiyat ve performans bakımından oldukça iyi ve son dönemde kesinlikle favorim Watsons’ın kendi ürünü olan ballı saç maskesi.

Çeşitli saç tipine göre alternatifleri bulunan maskeler içinde ballı olan kuru saçlar için saçı beslemeyi ve yeniden yapılandırmayı vaat ediyor.

Islak saça uygulayıp, 5-10 dakika bekledikten sonra  durulanarak uygulanan maskenin görünüşüne aldanıp, 500 ml kutunun içerisinde yer alıyor diye öyle bol bulamaç saçlarına uygulamamanda fayda var. Yoğun bir yapısı olduğu için iş durulama kısmına geldiğinde fazlasıyla zorlanabilirsin.

İlk uygulamada çok büyük bir değişim görmezken, ikinci uygulamadan sonra saçlarımın daha yumuşak bir hal aldığını, parladığını ve daha hacimli bir görünüme kavuştuğunu söyleyebilirim.

Bana kalırsa ürünün tek olumsuz yanı, dev boyutta bir kutuda olması. Kıvamı nedeniyle kısa sürede bitmeyen bir ürün olduğu için bir süre sonra aynı şeyi sen de benim gibi saçına uygulamaktan sıkılabilir, yeni alternatifler arayabilirsin. Eğer kuru, zayıf ve sönük saçlara sahipsen bu ürünün sana da iyi geleceğini düşünüyorum.

Ürünün fiyatı indirimsiz 15 TL civarında ancak 10 ya da 20 tl üzeri (tam net hatırlamıyorum) alışverişlerde yarı fiyatına alabiliyorsunuz.

Sen hangi saç maskelerini kullanıyorsun?

Saç maskeni uygularken aşağıda yer alan ve sık yapılan saç bakım hatalarını da dikkate almanda fayda var 🙂

Sıcak suyla yıkamak

Sıcak suyla yıkamak saça ciddi anlamda zarar veriyor. Eğer zaten yapısal olarak kuru bir saça sahipsen, sıcak suyla yıkamak daha da kurutuyor ve mat bir görüntü ortaya çıkarıyor. Bunun yerine saçlarını sıcak su yerine ılık su ile yıkamayı tercih etmek saç sağlığın için daha doğru olacaktır.

Sık sık saç yıkamak

Çok saç yıkamak saçı temizlemenin aksine oldukça zarar veriyor. Sık sık yıkanan saçlar daha çabuk yağlanıyor, saç dipleri kuruyor  ve kırılmalar meydana geliyor. Bunun için hafta da 2 kez yıkamak yeterli görünüyor. Eğer çok sık yağlanan saçlara sahipsen kuru şampuanlardan yardım alabilirsin.

Yüksek ısıda saç kurutmak

Kurutma makineleri, düzleştiriceler  ve maşalar da saç kurumasının en büyük düşmanı. Özellikle duş sonrası saçlarını kuruturken en yüksek seviyede değil, düşük modda kurutman saç sağlığın için ideal olanı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir