Uncategorized

Bomontiada’da Müzik Bayramı

Fête de la Musique, Babylon ve Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle bu yıl 14-16 Haziran tarihleri arasında ikinci kez bomontiada’da. Dünyanın birçok yerinde uzun süredir kutlanan Fransız “Müzik Bayramı” kapsamında Kolektif İstanbul, Titi Robin ve La Caravane Passe üç gün üst üste saat 21.30’da bomontiada avluda sahne alacak.

Balkan müziklerine pop, funk ve caz elementleri karıştıran Kolektif İstanbul, 14 Haziran Çarşamba “Fête de la Musique”in ilk günü müzikseverlerle buluşacak.

Özgün besteleri ve doğaçlamaları ile tanınan Titi Robin 15 Haziran Perşembe akşamı Yaşar Kemal ve Anadolu topraklarından ilham alan yeni projesi Yer Bakır ile bomontiada avlu’da.

“Müzik Bayramı”nın son gününde gypsy müziğinin sınırlarını rock, hip-hop, reggea, tarantella ve Balkan tangosuna kadar genişleten La Caravane Passe var. Sovyet dönemi klişelerini Balkan ve Doğu müzikleri ile harmanlayan Toma Feterman ve müzisyen Olivier Llugany’nin ortak projesi La Caravane Passe, 16 Haziran Cuma günü saat 21.30’da bomontiada’da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir